פרופ' אורלי בנימין מונתה לנשיאת האגודה הסוציולוגית הישראלית!

הלב מתמלא בגאווה לנוכח מינויה של פרופ' אורלי בנימין לנשיאת האגודה הסוציולוגית הישראלית! אורלי היא חוקרת מעולה וסוציולוגית ציבורית מסורה ומחויבת, וכולנו חוגגות.ים את כניסתה לתפקיד ומאחלות.ים לה המון הצלחה!
הנה חזונה של אורלי כנשיאת האגודה:
"אני נכנסת לתפקיד בתקופה טעונה מאד ואני מגיעה אליו כסוציולוגית ציבורית המכוונת לחיזוק האופנים בהם קולות סוציולוגים מגיעים לשיח הציבורי ומוטמעים בוויכוחים ובמחאות. 

חלק מתוכניותיי מכוונות לחיזוק הקשר בין סוציולוגים לבין המדיה על מנת להנכיח את נקודת המבט הסוציולוגית הביקורתית, ככל הניתן. במיוחד מעניין אותי לקדם את חשיפת ההשפעות האמריקאיות באמצעות גופים רעיוניים שונים ואת שכלול אופני ההתנגדות להשפעות אלו. התפיסה הסוציולוגית שלי נשאבת בראש ובראשונה מהתיאוריה של דורות'י סמית, סוציולוגית קנדית, שחשבה שהסוציולוגיה צריכה לשרת את בני האדם ולספרה קראה.sociology for people  כמוה גם אני מתעניינת בשאלה כיצד הסוציולוגיה יכולה לשרת אוכלוסיות שונות, כמו למשל אוכלוסיית הצעירות והצעירים שעושים מאמצים כבירים בכדי להגיע להשכלה הגבוהה ולא תמיד ההשכלה הגבוהה מבטיחה להם תהליך לימודים והתפתחות מקדם דיו.

כסוציולוגית פמיניסטית, נושא אי-השוויון החברתי, הקיטוב וההפקרה של מי שמתקשים ומתקשות במאבק ההישרדות, מאד קרוב לליבי ואני מקווה לייצר פורומים שבהם נראה שיתופי פעולה אינטר-דיסיפלינאריים, כמו גם שיתופי פעולה בין אוניברסיטאות ומכללות, ובין יהודים וערבים, בדרך לפיתוח המודעות הציבורית למנגנונים המאיצים את אי השוויון בחברה הישראלית.

לבסוף, חשוב לי לומר שבאגודה הסוציולוגית פעילים כיום כ- 2000 חוקרות וחוקרים מהם כ- 400 מאורגנים בקהילות מחקר שפעילותן היא המשמעותית ביותר להתפתחותה של הסוציולוגיה הישראלית ואני מחוייבת לקידום הפעילות בכלל הקהילות ולהגנה על החופש האקדמי והזכות למחקר, להעמקת הידע ולהעמדת ביקורת על כלל הגופים הציבוריים. על מנת להצליח בכל אלו אני זקוקה לעזרה ומקווה לפעול בשיתופי פעולה עם כל בעלי הרעיונות המכוונים לקידום הסוציולוגיה כפרופסיה, הראייה הסוציולוגית בציבור והחשיבה הסוציולוגית האינטלקטואלית". 

אורלי, הצלחתך הצלחתנו! 
איתך לאורך כל הדרך.

תאריך עדכון אחרון : 22/02/2023