דבר ראשת המחלקה

הסוציולוגיה והאנתרופולוגיה הם תחומי ידע העוסקים בחברות ובתרבויות אנושיות.  למידתם מקנה כלי ניתוח וחשיבה שהם בעלי ערך לעשייה חברתית ולעבודה עם אנשים. כלי הניתוח והחשיבה האלה מאפשרים לפתח תובנות מעמיקות הנוגעות להקשרי חיים שונים, כמו הארגון, המשפחה, הקהילה והרשת החברתית. לימודי הסוציולוגיה והאנתרופולוגיה הם לימודים פוקחי עיניים המקנים מיומנויות של הסתכלות מחדש, "מחוץ לקופסה", על העולם החברתי, הקבוצה והפרט.  

המחלקה לסוציולוגיה ולאנתרופולוגיה באוניברסיטת בר-אילן היא מחלקה מובילה, והמרצות והמרצים בה הם אנשי מחקר בעלי יוקרה ושם בינלאומי בתחומם. חברי הסגל חוקרים היבטים שונים של החיים החברתיים, כמו אתניות ומעמד, תרבות דיגיטלית, פסיכולוגיה חברתית, ארגונים ותרבות ארגונית, ייעוץ ארגוני, אי-שוויון וריבוד, תמיכה חברתית ובידוד, ביצוע תרבותי וטקסים, מגדר, דת ורוחניות, הגירה ותרבות כלכלית.

המחלקה ידועה ביחס האישי והתומך שהיא מעניקה לכל סטודנטית וסטודנט ובמאמציה לעודד ולטפח מצוינות. הסטודנטיות והסטודנטים במחלקה משקפים את כל קשת החברה הישראלית: דתיים וחילוניים, יהודים וערבים, ילידי הארץ ועולים חדשים. מי שמעוניין להעשיר את עצמו, לצמוח ולהתפתח במישור האישי, האינטלקטואלי והמקצועי ימצא במחלקה בית חם וסביבה אנושית חברית ונעימה.  

 

חתימה

 

 

פרופ' גלית אילון