מתמודדים ביחד

סטודנטים יקרים, המדינה כולה עדיין כאובה מאז השבת השחורה של השביעי באוקטובר. הקולות, המראות והידיעה על גודל הזוועה, יישארו איתנו עוד שנים ארוכות. הטרגדיה לא פסחה גם עלינו, באוניברסיטת בר-אילן. איבדנו סטודנטים, בוגרים ובני משפחה של קהילת בר-אילן. אנו בוכים יחד עם משפחות הנרצחים, הנופלים, החטופים והפצועים, ושולחים חיבוקים ותנחומים לאלו מכם שאיבדו בני משפחה או חברים, שנפצעו בגופם או בנפשם, ושביתם חרב. הלב עולה על גדותיו ומתקשה להכיל. 

אם יש קרן אור של תקווה בתוך השבר הזה היא ההתגייסות המדהימה של האזרחים והאזרחיות, שהתגייסו, מכל רחבי הארץ ומכל המגזרים, למען הנפגעים הרבים, המפונים, החיילות והחיילים. גם אנחנו באוניברסיטת בר-אילן עושים כל מה שניתן כדי לתמוך, לסייע ולהעניק מעט נחמה לעם ישראל. רצינו לשתף אתכם בעשייה האזרחית של האוניברסיטה בימים אלה:   

קו חם לתמיכה רגשית
הקו, שמספרו 03-5318811, הוקם במטרה לסייע במצוקות הנפש. פסיכולוגים ועובדים סוציאליים,  אנשי ונשות מקצוע מתחום בריאות הנפש, זמינים לפניות הקהל הרחב בקו החם, בימים א'-ה' בשעות 22:00-8:00, ביום שישי בשעות 14:00-10:00 ובשבת בשעות 20:00-10:00. 
ההתמודדות עם שגרת המלחמה 

 

מערך התנדבות סטודנטים
מחבר בין סטודנטים וסטודנטיות לבין ארגונים, מרכזים ועיריות הזקוקים לסיוע ולתמיכה של מתנדבים בקהילה - בפעילות לילדים ולנוער, סיוע וליווי לקשישים, למשפחות, סיוע לכוחות ביטחון, תמיכה בעבודות חיוניות ועוד. אתר המשרות AcadeME, שבימי שגרה משדך בין בוגרים ובוגרות למעסיקים פוטנציאליים, עבר הסבה לעת חירום ומשמש כעת כמסגרת המאגדת את כל מסגרות ההתנדבות הרלוונטיות במקום אחד. אם אתם ואתן מעוניינים להתנדב – זה המקום לחפש בו מסגרת מתאימה. 
פניות למערך ההתנדבות 

 

שירותי תרגום בחירום  
המחלקה לתרגום וחקר התרגום באוניברסיטת בר-אילן הקימה מוקד תרגום במצב חירום המספק שירותי תרגום בשפות ערבית, רוסית, אוקראינית, צרפתית, ספרדית, פורטוגזית, אמהרית ותיגרית ויידיש. מספר המוקד הוא 9392* שלוחה 4, והוא פועל בימים א' עד ה' מ-09:00 עד 17:00. בוגרים ובוגרות העוסקים ברווחה, חילוץ, עזרה ראשונה, סיוע למשפחות נפגעים וכדומה, ומנסים לעזור לאיש או אישה שהם אינם דוברים את שפתם, יוכלו להתקשר לשירות ולבקש תרגום בעל פה לשפת האדם שלצידם. עוד על שירותי התרגום בחירום 

 

הרצאות העשרה בזום 
סגל המרצות והמרצים שלנו מזמין אתכם לסדרה של הרצאות העשרה במגוון תחומים הקשורים במישרין או בעקיפין באתגרי המלחמה ובהתמודדות עמם, כגון מוטיבציה והתמודדות בזמן חירום, סימני הטראומה, מה עושים עם פייק ניוז, התגובה לשכול, משבר ואובדן באגדות חז"ל התמודדות עם הפחד ועוד. חלק מההרצאות הללו גם עולות כסרטונים ליוטיוב לרווחת הכלל.
לתוכנית ההרצאות ולצפייה בהרצאות ששודרו 

 

 

הרצאות מדעיות בזום לבני נוער  
המרכז האוניברסיטאי לנוער בבר-אילן מציע לבני ובנות הנוער, בכיתות ז'-י"ב, פעילות להפגת המתח: מגוון הרצאות קצרות ושיחות עם חוקרים וחוקרות על תחומי מחקרם, בנושאים מרתקים כמו המתמטיקה של הצלילים, האמזונות המודרניות והארכיאולוגיה של המחר. 
לתוכנית ההרצאות 

 

פודקאסט בר-דעת 
לרגל המצב, נוספה לאפליקציה הקטגוריה "חרבות ברזל", המרכזת את כל הפרקים הרלוונטיים למצב המלחיץ והקשה שבו כולנו נתונים: מאתגרי מערכת החינוך, דרך הצעות אופרטיביות לחוסן נפשי ועד כוחה של המוזיקה לייצר דיאלוג בקונפליקט. מוזמנות ומוזמנים להצטרף אלינו, להשתתף, לצפות ולהאזין.
 להאזנה לפלייליסט חרבות ברזל 

 

 

תאריך עדכון אחרון : 15/11/2023